30 червня відбувся круглий стіл «Спостереження і вивчення АЯ під час війни»

Попри масштабну війну, розв’язану російською терористичною федерацією проти України, Український науково-дослідний Центр вивчення аномалій «Зонд» підтримує свою діяльність. Чергове Засідання УНДЦА «Зонд» №04 (302), відбулося 30 червня 2022 року у формі наукового семінару «Спостереження і вивчення АЯ під час війни». Захід пройшов під егідою УНДЦА «Зонд», Товариства «Знання» України, Аерокосмічного товариства України і НТУУ «КПІ» ім.Сікорського, Інженерної Секції Тактичної групи 5 центру ССО «Азов», Університету Сучасних Знань…

Кожен день ми отримаємо новини щодо подвигів українських оборонців та військові злочини рашистських агресорів. Життя та здоров’я багатьох людей кожен день знаходяться під загрозою. Але окрім зруйнованих будинків та відвойованих міст ми повинні також перейматися розвитком науково-технічного потенціалу України. Війна руйнує промисловість, інфраструктуру, перериває роботи над важливими науковими дослідженнями тощо. Але так само як відновлення інфраструктури не відкладають на “потім”, навіть в умовах війни необхідно зберегти безперервність науково-просвітницького процесу, поширення актуальних знань щодо світоустрою та закладати фундамент для створення новітніх технологій.

Дослідження АЯ в умовах війни це не лише розпізнавання ворожих літальних апаратів чи проявів застосування різних видів ворожої зброї (нових дронів, фосфорних боєприпасів тощо). Існують історичні відомості щодо випадків фізичного впливу АЯ на функціонування військової техніки та морально-психологічного впливу АЯ на маси людей. АЯ часом маскуються під міфологічні та релігійні події. Ці аспекти теж обов’язково повинні бути дослідженими, зокрема у інтересах національної безпеки та цивільної оборони.

Розуміння механізмів функціонування АЯ може сприяти науково-технічним проривам у майбутнє, розвитку аерокосмічних технологій та енергетики. А розуміння природи та походження АЯ дозволить навіть уточнити космологічну модель Всесвіту, у якій ці явища можуть мати місце. Україна повинна закінчити цю війну своєю безумовною перемогою, зміцнивши свій науково-технічний потенціал та подолавши всі наслідки ворожої агресії у найкоротші терміни.

Олексій Кириченко, зав. інформаційно-технічного відділу УНДЦА “Зонд”

Скачати:

1.Презентація Білик А., Коваленко Є., Кириченко О. “Спостереження і вивчення АЯ в умовах війни”30.06.2022